Наші об'єкти

Сквер Металургів, м. Дніпро. "Ghibli Green Corner"

У 2021 році, нашою командою був створений зелений куточок Ghibli, по задумці та технічному завданню профільного комунального підприємства Дніпровської міської ради.

Загальна ідея полягала у тому, щоб створити в одному з скверів м. Дніпро зону відпочинку за мотивами мультфільмів студії всесвітньо відомого японського режисера Хаяо Міядзакі, і тим самим викликати у відвідувачів зацікавленість, бажання особистого розвитку та пізнання здобутків світової поп-культури.


Цільове призначення майданчика:

Парк штучнотрав’яних скульптур, модифікованих під дитячий майданчик для дітей роком від 2-7 рр. з зонами для фотографування, інтерактивних розваг дітлахів і місць відпочинку.


За допомогою поєднання технологій виготовлення штучнотрав’яних скульптур, технологій сучасного художнього оформлення та світлових технологій, відтворити певні сцени та героїв з найпопулярніших мультфільмів майстра, пристосованих для інтерактивних розваг дітлахів, фотографування та відпочинку дорослих.


Біографічна довідка:

Міядзакі Хаяо — один з найвідоміших у світі японських мультиплікаторів і анімаційних режисерів. Його часто називають азійським Волтом Діснеєм, хоча він сам не любить цього порівняння. У Японії Міядзакі прославився завдяки низці повнометражних анімаційних шедеврів. На Заході він став широко відомим після виходу в 1997 році його фільму «Принцеса Мононоке». У 2003 році твір Міядзакі «Віднесені привидами» отримав премію Оскар за найкращий анімаційний фільм року.


Власник музею студії Ghibli, присвяченого персонажам світів автора.


Сцена 1. Зупинка Тоторо

Композиція копіює відому сцену з мультфільму «Мій сусід Тоторо» (1988). Відповідний павільйон є в Японії в музеї студії.

«… На шляху додому діти опинились під дощем. Старша сестра вирішила почекати батька з роботи на автобусній зупинці, щоб провести його з парасолькою під дощем. Непомітно для неї на зупинці з’являється Тоторо. Вона пропонує йому парасольку. Дуже задоволений Тоторо дарує дівчаткам пакуночок із насінням. Узявши парасольку, він кличе автобус, який виявляється багатолапим летючим котом Котобусом...»
Сцена 2. Камінь, ножиці, танукі!

Композиція копіює сцену з мультфільму Помпоко: Війна танукі період Хейсей. (1994)


«… Володіння людей все більше розширюються, і вони, вирубуючи ліси, поступово позбавляють місць мешкання народ танукі — єнотовидних собак-перевертнів. Щоби зберегти свій дім на пагорбах у передмістях Південного Токіо, молодь танукі активно практикується в мистецтві перевтілення. ...»
Зв’язок:

Ставлення людини до природи, до технологічного прогресу та мирне співіснування – такі глобальні теми піднімає більшість творів Хаяо Міядзакі. Наслідки відділення людини від природи, намагань силоміць підкорити її та шляхи відновлення зв'язку людини з довкіллям є лейтмотивом багатьох його творінь.


Природа у світах Міядзакі зображена згідно з японським фольклором: вона населена духами, які не завжди є добрими, проте мають власний, іноді нестерпний характер та особисті, не відразу зрозумілі нам цінності та силу, зав’язану на поєднанні з живим всесвітом.


Тема дорослішання головного героя, його зіткнення з незвичним світом і  віднайдення свого місця в ньому нерідко є провідною у творах майстра. Багато головних героїв перемагають завдяки моральному зростанню, самопожертві та сумлінній праці над собою, і все це відбувається на тлі дивовижних світів, народжених уявою творця.


А світи дійсно дивовижні: тут можна зустріти свина за штурвалом літака, постарілу юну дівчинку в ходячому замку в компанії сміхотливого бога вогню, повітряних братів-піратів, які люблять свою Ма, єнотів-перевертнів та їхнє веселе протистояння з цивілізацією; можна покататись на Котобусі або навіть потерти спинку дуже брудному духові рік, чи, перетворившись на білого дракона, нестримно летіти до своєї мрії.


Офіційний сайт студії Ghibli

Сторінка на Вікіпедії, присв,ячена Хаяо Міядзакі

Made on
Tilda